Fölszállott a páva verseny csángó fiatalokkal

2012.10.05. | Keresztszülők
Szívet-lelket gyönyörködtető tehetségkutató versenyt láthatunk a Duna Televízió műsorán október óta, ahol a moldvai magyar oktatási programban résztvevő fiatalok és egy tanító is sikeresen részt vettek: Kertész Madalina Külsőrekecsinből, Kovács Krisztián Pusztináról és a Szellő Együttes Kostelekről. Utóbbi két versenyző bejutott a  verseny elődöntőjébe kerülő 48 versenyző közé, akik a november 10-i adásban szerepelnek majd. Drukkoljunk nekik!

A produkciókat a zsűri tagjai – Sebestyén Márta, Tímár Böske, Zsuráfszky Zoltán, Sebő Ferenc, Diószegi László, Agócs Gergely – értékelik, pontozzák.

 

 

 

 

 

 

 
A hátralévő Duna Televíziós adások időpontjai:

November 3.                     18:30   1. elődöntő (felvétel: november 2. 16:00-20:00)

November 10.                  18:30   2. elődöntő (felvétel: november 9. 16:00-20:00)

November 17.                   18:30    3. elődöntő (felvétel: november 16. 16:00-20:00)

November 24.                   18:30    4. elődöntő (felvétel: november 23. 16:00-20:00)

 

December 1.                     18:30-tól vagy 19:00-tól 120 perc    1. középdöntő (élő)

December 8.                     18:30-tól vagy 19:00-tól 120 perc    2. középdöntő (élő)

December 15.                   18:30-tól vagy 19:00-tól 120 perc    döntő (élő)

A részletes fellépési lista az alábbi:

2012. november 3.

1.    Berecz István – táncos szólista, Budapest

2.    Józsa Tamás, Farkas Réka – táncospár, Budapest

3.    Botló Ákos, Botló Enikő – táncospár, Nemeskosút

4.    Róna Táncegyüttes, Szabadka

5.    Czifra Együttes és a Zagyva Banda, Budapest

6.    Rába Néptáncegyüttes, Győr

7.    Patonai Bátor – hangszeres szólista (tekerő), Budapest

8.    Tintér Gabriella – énekes szólista, Páty

9.    Zsikó Zoltán – énekes szólista, Alsónyék

10.                       Zerkula Zenekar, Gyimes

11.                       Pimasz Zenekar, Budapest

12.                       Sárarany Zenekar, Mosonmagyaróvár

 

2012. november 10.

1.    Juhász Bence Zsombor – táncos szólista, Zselíz

2.    Markó Fruzsina, Iván Róbert – táncospár, Kalocsa

3.    Okányi Mihály – táncos szólista, Békés

4.         Szellő Táncegyüttes, Kostelek

4.    Jászság Népi Együttes, Jászberény

6.    Pöndöly Táncegyüttes, Komló

7.    Csizmadia Anna – énekes szólista, Kupuszina

8.    Kovács Krisztián – énekes szólista, Moldva

9.    Krajcsó Bence – hangszeres szólista, citera, Vésztő

10.                       Čače Rom zenekar, (Petrovics Roland és Balogh Ottó), Pécs

11.                       Bara Zenekar, Budapest

12.                       Tik Trio – énekegyüttes, Bugyi

 

2012. november 17.

1.    Hégli Máté – táncos szólista, Révkomárom

2.    Majer Tamás – táncos szólista, Debrecen

3.    Cseszák Balázs, Cseszák Korcsik Anikó – táncospár, Óbecse

4.    Tanac Táncegyüttes, Pécs

5.    Szentendre Táncegyüttes, Szentendre

6.    Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes, Budapest

7.    Holló Noémi-énekes szólista, Pilisvörösvár

8.    Dóra Áron – hangszeres szólista, furulya, Budapest

9.    Benko Fruzsina Borbála – énekes szólista, Fülek

10.                       Harmadik Zenekar, Kolozsvár

11.                       Dombay Zenekar, Komló

12.                       Parapács Zenekar, Tornalja, Tokajhegyalja

 

2012. november 24.

1.    Heiger József, Nagy Péter Gábor – táncospár, Százhalombatta

2.    Móricz Bence – táncos szólista, Békéscsaba

3.    Bárdos Zsuzsanna, Körmöndi Tamás – táncospár, Miskolc

4.    Ördögborda Néptáncegyüttes, Balánbánya

5.    Magyarországi Románok Hagyományőrző táncegyüttese, Gyula

6.    Zalai Táncegyüttes, Zalaegerszeg

7.    Kubinyi Júlia-énekes szólista, Salgótarján

8.    Csiba Júlia – énekes szólista, Medve

9.    Kacsó Hanga Borbála – énekes szólista, Szolnok

10.                       Tarsoly Zenekar, Budapest

11.                       Tallabille Trió – zenekar, Budapest

12.                       Fokos Zenekar, Óbecse

 

Lehetőség van névre szóló, ingyenes nézői jegyek igénylésére a Fölszállott a páva verseny televíziós elődöntőinek felvételeire a pava@hagyomanyokhaza.hu e-mail címen.

Forrás: http://www.hagyomanyokhaza.hu/hh/versenyek/pava

 

 Itt látható a műsor összes videója egyben: http://www.dunatv.hu/folszallotta_pava_2012/videok

 Adományozzon telefonja segítségével! Hívja az adományvonalat (13600) előszám nélkül, majd üsse be a 47-es kódszámot! A hívás ára bruttó 250 Ft. Köszönjük támogatását!
Facebook
erdély.ma
Nyitólap | A csángók | Az egyesület | Keresztszülővé válni | Kapcsolat
Hírek, események | Klubdélutánok | Szociális tevékenység | Vallás, hagyományőrzés | Nyaralás, táboroztatás | Oktatás, továbbképzés | Falugazdák | Segítséget kérünk | Utazás Moldvába | Naputánjáró | Könyvek, kisfilmek, videók