top of page

Szentendre Város Díszpolgára címet kapott JOLANDA WILLEMSE

  • lorinczebg
  • 9 órával ezelőtt
  • 3 perc olvasás
ree

Augusztus 20-án Szentendrén, ünnepi rendezvény keretei között, adta át Fülöp Zsolt polgármester a város Pro Urbe-díjait. A kitüntetek között díszpolgári címet kapott a KEMCSE elnöke, Jolanda Willemse, aki 20 éve önkéntesen, fáradhatatlanul, szerteágazó módon tevékenykedik a város ügyeiért. Önzetlen munkáját, Szentendre iránti elkötelezettségét, odaadását elismerő szavakkal méltatta a polgármester.


Szentendre polgáraihoz csatlakozva - egyesületünk nevében - mindnyájan szívből gratulálunk elnökünknek, aki közösségek érdekében végzett munkájának nap mint nap mi is tanúi vagyunk.


Sok-sok erőt, jó egészséget, támogató barátokat, örömet és eredményeket kívánunk az eljövendő munkájához a keresztszülők és az egyesület minden tagja nevében!

a KEMCSE vezetősége


ree
ree
ree
ree

FÜLÖP ZSOLT POLGÁRMESTER ÜNNEPI KÖSZÖNTŐJE

a világjáróról, aki otthonra talált Szentendre közösségében


Jolanda Willemse, bejárva a világot, mindig, mindenhol megtalálta a segítségnyújtás módját. Ha kellett pénzzel, ha kellett idejével, kapcsolataival vagy ötleteivel segített.


1952-ben született Nagykátán, érettségi után elvégezte a Csecsemő- és Gyermekápolónő Képzőt. 1976-ban az Egészségügyi Minisztérium több száz jelentkező közül kiválasztva, elküldte a Líbiai Magyar Kórházba dolgozni. Ott ismerte meg holland férjét és fia is ott született. Jolanda soha nem adta fel a magyar állampolgárságát, mindig nagyon fontos volt neki, hogy gyermeke is tökéletesen beszélje az anyanyelvét annak ellenére, hogy soha nem járt magyar iskolába.


1982-ben Kuwaitba költöztek, ahol egy nívós arab iskolában igazgató-helyettesként angol nyelvet tanított arab gyerekeknek.


Az iraki háború kitörése miatt családja Kenyába költözött, ahol hamar beválasztották a Nemzetközi Kenyai Úszószövetség vezetőségébe. 1993-ban BRISBANE-díjat kapott, ő volt az első magánszemély és nő, akinek Kenyában ezt a jeles elismerést odaítélték. Mellette rendszeresen segítette az afrikai szegény gyermekek étkeztetését a Kenyai Vöröskereszttel közreműködve.


Négy év után Banglades következett. Jolanda ott találkozott az igazán mély szegénységgel, a szemétben élelmet kereső, vagy koldulásért megcsonkított gyermekekkel.


2005-ben hazatért holland férjével, és Szentendrét választotta otthonául. A néhai Dr. Dragon Pál országgyűlési képviselő tanácsára bekapcsolódott a moldvai csángó gyermekek magyar nyelvű oktatásába. A Keresztszülők a Moldvai CsángómagyarokértEgyesület elnöke lett. A csángókat segítő munkába Jolanda maximálisan bevonja a szentendrei lakosokat. Már közel 20 éve gyűjt karácsonyi csomagokat a szentendrei iskolák bevonásával a csángó gyermekeknek. Táborokat szervez, melyek anyagi fedezetét jótékonysági koncertetek bevételéből fedezi.


2011-ben és 2012-ben színvonalas koncerteket szervezett Szentendrén, amelyek bevételéből több millió forintot gyűjtött össze karitatív célra. A helyi fellépők mellett szerepelt a világhírű Rajkó zenekar is.


A Szentendrei Petőfi Kulturális és Hagyományőrző Egyesülettel közösen csángó advent-estet tartottak, amikor a fellépő vendégeket Jolanda saját otthonában szállásolta el. 2011-ben egyik fő szervezője volt az Európai Népek Fesztiváljának, ahol 15 európai ország közel 600 fiatalja egy hétig élvezhette gyönyörű városunk vendégszeretetét.


15 éve tagja a Szentendre Kapcsolatok Egyesületének (SZNKE), ahol nemcsak nyelvtudását, de több országban szerzett emberi kapcsolatait is kamatoztatja. 2014 óta ő a szervezet elnöke. Több testvérvárosi szerződés létrejöttében is aktív szerepet vállalt. Az önkormányzattal karöltve viszi tovább Szentendre jó hírét testvérvárosainkba és az Európai Népek Fesztiváljára is.


2014-ben Pro Urbe emlékérem kitüntetésben részesült. 2015-ben a Szentendre Nemzetközi Kapcsolatainak Egyesülete megkapta „Szentendre Város Civil Szervezete” díját is. 2016-ban egy öt tagú delegáció élén Vietnámban képviselte városunkat. 2017-ben Áder János köztársasági elnök a határon túli moldvai csángó gyermekek oktatásáért Szentendre városában és egész élete során végzett karitatív munkájáért „Ezüst Érdemkereszt Polgári Tagozat” kitüntetésben részesítette.


Jolanda azt vallja, hogy másokért dolgozni a legjobb befektetés a világon: a karitatív munkának jellemformáló hatása van.


2022-ben bekerült a Britishpedia Életrajzi Enciklopédiájának “Magyarország sikeres személyiségei” című, pazar kivitelű kötetébe. A 170 éves múltra visszatekintő, 7 európai országban megjelenő enciklopédia dokumentálja azon sikeres emberek életét, akik elszántságukkal, bátorságukkal és kitartásukkal inspiráló életutat teremtettek. Ezek az életrajzok motivációként szolgálnak, különösen a fiatalabb generációk számára, hogy céljaikat szenvedéllyel és határozott szándékkal kövessék.


2019 óta a Szentendréért Közalapítvány kuratóriumának tagjaként is segíti városunk fejlődését, előre jutását. 2019 és napjaink között több testvérvárosi küldöttség érkezésénél vállal vendéglátó, fordító, szervező munkát, segítve ezzel a Szentendre és testvérvárosai közötti kapcsolatok ápolását.

 
 
bottom of page